• 11 listopada 2019 r. Święto Odzyskania Niepodległości

  11 listopada 2019 r. Święto Odzyskania Niepodległości

  W piątek o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy

 • Dzień Sportu w SP 10

   W dniu 20 września 2019 r. w budynku "B" przy ulicy Zacisznej 27 na lekcji 2, 3 i 4 odbywał się będzie Dzień Sportu dla uczniów Naszej szkoły. Uczniowie klas I - V przychodzą z wychowawcą z budynku głównego. Rozpoczęcie o godzinie 9:00.

  Współorganizatorem jest Rada Dzielnicy "Osada Jana".

 • Początek roku szkolnego !

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 obędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r. o godzinie 9:00 na boisku szkolnym przy ul. Kochanowskiego 15.

 • Od poniedziałku lekcje w normalnych godzinach!

   

  Od poniedziałku 17 czerwca 2019 lekcje odbywać się będą według planu w normalnych godzinach.

 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Przypominamy, że decyzją Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej dni 24 do 26 kwietnia, 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja 2019 roku są wolne od zajęć dydaktycznych.

  Dyrekcja szkoły

 • Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego !

  Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego !
 • Egzamin uczniow klas 8

  Uczniów klas 8 zapraszamy na egzaminy w dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r.

  Proszę być w szkole o godzinie 8:15.

 • Protest !

  Szanowni Rodzice, Opiekunowie Prawni,

  niniejszym informujemy, że w wyniku referendum przeprowadzonego  w naszej szkole, większość głosujących wyraziła poparcie dla akcji strajkowej nauczycieli i pracowników oświaty,  planowanej od 08.04.2019 r. (tj. najbliższego poniedziałku).

  Akcja strajkowa zostanie prawdopodobnie rozpoczęta 8 kwietnia 2019 r. i będzie trwać do odwołania, co w konsekwencji doprowadzić może do braku możliwości zapewnienia opieki wszystkim uczniom w okresie jej trwania.

 • Gratulacje dla koszykarek !!!

 • Szkolny Dzień Kariery

  Szkolny Dzień Kariery

  W dniu 14 marca 2019 r. uczniowie klas 8 i III gimnazjalnych wzięli udział w Szkolnym Dniu Kariery pryzgotowanym przez Panie M. Bądaś i M. Węgielską - Tabiś. W ramach tego dnia uczniowie spotkali się z przedstawicielem Urzędu Pracy a później odwiedzili stoiska przygotowane przez szkoły średnie.Gościliśmy w szkole przedstawicieli kilkunastu szkół ponadpodstawowych z powiatu tarnogórskiego oraz Bytomia.

  Zdjęcia z Dnia Kariery w Galerii.

   

 • Szkolny Dzień Kariery 14 marca 2019 r.

  Szkolny Dzień Kariery 14 marca 2019 r.

  ZAPROSZENIE

  Powiatowy Urząd Pracy oraz Przedstawiciele szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszają: Uczniów klas VIII oraz III gimnazjum wraz z Rodzicami na „Szkolny Dzień Kariery", który odbędzie się w dniu 14.03.2019r. w godzinach 11.30 -13.30. Harmonogram spotkania:                                  

   11.30-12.30 Powiatowy Urząd Pracy:

  1. Wstęp.
  2. Planowanie przyszłości zawodowej.
  3. Zawody przyszłości.
  4. Szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne w powiecie tarnogórskim.
    

  12.30-13.30 Szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Prezentacje poszczególnych placówek.
  2. Możliwość rozmów z przedstawicielami szkół.
  3. Udostępnianie informacji  o każdej z placówek (ulotki, broszury informacyjne, plakaty).
    

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 • Międzynarodowy Dzień Kobiet

  Międzynarodowy Dzień Kobiet

  Kochane Panie !

  Wszystkiego najlepszego, uśmiechu, pogody ducha i spełnienia marzeń życzą w dniu Waszego Święta  życzą Panowie !

 • Rekolekcje WIelkopostne

  Podczas rekolekcji wielkopostnych w dniach 6 do 8 marca 2019 r. uczniowie klas 7, 8 i III gimnazjum uczęszczający na lekcje religii uczestniczą w rekolekcjach w kościele przy     ul. Różanej – w dniach   6 i 7 marca 2019 r. o godzinie 900 a w dniu 8 marca 2019 r. o godzinie 1000 ( msza św.)

  Po rekolekcjach uczniowie przychodzą na lekcje do szkoły – lekcje będą się odbywały od  4 godziny lekcyjnej wg. planu.

 • Kółko techniczne w "SEMAFORZE"

  Kółko techniczne w "SEMAFORZE"

  W grudniu 2018 r. uczniowie klas 8 uczęszczający na zajęcia kółka technicznego odwiedzili makietę kolejową "SEMAFOR" na stacji PKP w Tarnowskich Górach. Oprócz zwiedzania i oglądania mieli możliwość sterowania ruchem kolejowym oraz maszynami budowlanymi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii !

 • Mikołaj 2018
  06.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołaj 2018.

 • Kółko techniczne w "Faserze"

  Uczniowie klas 8 uczestniczący w zajęciach kółka technicznego pod opieką p. J. Cieślińskiego zwiedzali w dniu 29 listopada 2018 r. Fabrykę Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych "Faser" w Tarnowskich Górach.

  Kółko techniczne w "Faserze" - Obrazek 1

  Była to już kolejna po Kopalni Zabytkowej i ZACh "Chemet" wycieczka dla uczniów koła technicznego.

 • "3 Charytatywne Spotkanie Kolędowe dla Mai Rachwalskiej"

  "3 Charytatywne Spotkanie Kolędowe dla Mai Rachwalskiej"

  „3 Charytatywne Spotkanie Kolędowe dla Mai Rachwalsiej”

   

  Nasza szkoła włączyła się w akcję  "3 Charytatywne Spotkanie Kolędowe dla Mai Rachwalskiej". Akcja polegała na wykonaniu darów przeznaczonych na kiermasz świąteczny. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje chorej na Zespół Retta Mai. Dziękujemy wszystkim uczniom za wykonanie i przekazanie przepięknych ozdób.  Szczególne podziękowania kierujemy do p. Marii Bambynek - Skawińskiej, która pomogła dzieciom wykonać te cudeńka :)  W galerii znajdują się zdjęcia darów.

  P.s. Mama Mai podziękowała też Szkole na oficjalnym profilu Mai. Oto Jej wpis: Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach przygotowały mnóstwo ozdób świątecznych, kartek i pierników 😍😍😍Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie 😍😍😍Maja nawet dostała mały prezent z listem od jednej uczennicy z 1 klasy 😀😀😀Dziękujemy ❤❤❤

 • Program OTWARTA FIRMA.

  Program OTWARTA FIRMA.

  W listopadzie nasza szkoła brała udział w programie Otwarta Firma. W ramach Doradztwa Zawodowego na zaproszenie pani Magdaleny Węgielskiej-Tabiś szkołę odwiedzili lokalni przedsiębiorcy. Klasa 8b mogła spotkać się z panem Robertem Mrozkiem radnym rady miejskiej, właścicielem firmy komputerowej, społecznikiem i pedagogiem. Natomiast 7a gościła panią Ewę Szewczyk - stylistkę, która opowiedziała o swojej krętej drodze kariery i wprowadziła młodzież w świat nowych zawodów na rynku pracy. Spotkania wypadły wspaniale, było mnóstwo pytań, nawiązały się nowe kontakty. Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w projekcie i odwiedzenie naszej szkoły.

 • Wycieczka do Mediolanu.

  14.11 uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Magdy Węgielskiej-Tabiś i pani Ali Gawliczek wybrali się na wycieczkę do włoskiego Mediolanu - stolicy mody, dobrego footballu i pysznego jedzenia. Młodzież zwiedziła Katedrę Duomo, zamek rodziny Sworzów, galerię Wiktora Emmanuela II, stadion San Siro oraz nowoczesną dzielnicę miasta z drapaczami chmur i wyjątkową architekturą. Obcowaliśmy ze sztuką Leonardo da Vinci i Michała Anioła. Spacerom pomiędzy urokliwymi włoskimi uliczkami pełnymi sklepików i restauracji nie było końca. Pyszna włoska pizza i pasta została skonsumowana nie raz ;) !!! Wciągnął nas także mediolański szał mody, co sprawioło, że zakupy mocno przeciążyły nasze plecaki. Niestety wszytsko co dobre szybko się kończy i już w sobotę 17.11 trzeba było wracać. Dla wielu osób podróż ta była pierwszą zagraniczną samolotową przygodą jednak wrażenia są tak pozytywne, że wszyscy szykują się już na kolejną wycieczkę :). Dziekujemy organizatorowi Matyrafa&Travel za wspaniałe zaplanowany czas! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum nr 3
  42-606 Tarnowskie Góry
  ul. Zaciszna 17
  woj. śląskie
 • (032) 285 97 34

Galeria zdjęć